Zapotrzebowanie energetyczne naszego domu…

kominek - zapotrzebowanie na ciepło

Zapotrzebowanie energetyczne… brzmi groźnie i drogo. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. W obecnych czasach znajdziemy wszystko w Internecie. Co ciekawe, tego typu narzędzia, które pozwalają samodzielnie obliczyć zapotrzebowanie energetyczne naszego domu są całkowicie bezpłatne.

Ktoś powie… “Po co mi to…”. Wbrew pozorom umiejętność z korzystania z tego typu narzędzi jest wyjątkowo przydatna. Obecnie wielu z nas, jest na etapie przymiarki do wymiany źródła ciepła. Przepisy obligują nas do wymiany starych kopciuchów, na nowe ekologiczne źródła ciepła.

Wkurzamy się, że stary piec jeszcze sobie świetnie radzi, a nas zmuszają do jego wymiany. Państwo, jak również samorządy, zdają sobie z tego sprawę. Dlatego powstało i powstaje wiele programów, które pozwalają znacząco obniżyć koszty związane z zakupem i montażem nowego źródła ciepła. Z czasem w TYM MIEJSCU znajdziecie różne informacje na temat programów wspierających osoby, które chcą postawić na “Zieloną Energię” – Odnawialne Źródła Energii.

Jak obliczyć zapotrzebowanie energetyczne naszego domu…

Gdy już zaczniemy robić przymiarki do uczestnictwa w którymś z programów, to zaczynamy szukać ile tak właściwe energii ten nasz dom zużywa i jaki zakup będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. I tu z pomocą przyjdzie nam strona Ciepło Właściwie, na której znajdziemy nieodpłatny program, który pomoże nam w oszacowaniu zapotrzebowania budynku na moc i ciepło, potrzebne do jego ogrzewania.


Z programu dowiesz się:

  • jakiej mocy cieplnej potrzeba do ogrzania Twojego domu
  • jakie będą koszty ogrzewania budynku, z wykorzystaniem różnych źródeł ciepła — od węgla i drewna, po pompę ciepła
  • jakie zmiany (ocieplenie stropu, zmiana paliwa, a może wymiana kotła) pozwolą najbardziej opłacalnie obniżyć koszty ogrzewania
  • oraz wiele innych rozwiązań i podpowiedzi

Jak i gdzie zrobić obliczenia…

Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej i zostaniecie przeniesieni do kalkulatora. Życzę udanej zabawy i trafnych wyników…:)

Kalkulator do obliczania zapotrzebowania energetycznego domu

Niech Zielona Moc będzie z nami… 🙂

Pozdrawiam Viola

Podziel się komentarzem