O mnie...

O mnie

Cześć, jestem Violetta

Chociaż większość osób zwraca się do mnie po prostu Viola…:) Tak jak już wcześniej wspomniałam, przez dwa lata byłam doradczynią i konsultantką w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii..:)

Wiele lat temu, do tematyki “Gra w Zielone” zostałam zainspirowana działaniami męża, który od zawsze był propagatorem nowych technologii w naszym domu. Był, i nadal jest, fanem technologii opartych na funkcjonalności, a przede wszystkim powiązanych z dobrym oddziaływaniem na otaczającą nas naturę. Z czasem sama zaczęłam coraz bardziej zagłębiać się w tematykę, najpierw zawodowo, a później zaczęłam dzielić się nią z innymi.

Na bazie tych doświadczeń postanowiłam stworzyć bloga, na których stronach zamierzam dzielić się różnymi technologiami, które nie dość, że ułatwiają nam codzienne życie, to jeszcze sprawiają, że my sami, mamy ogromny wpływ na dobro nas i naszych bliskich, ochraniając otaczającą nas naturę, której jesteśmy nierozerwalną częścią.

Przez kilkanaście lat pracowałam w administracji samorządowej. Odpowiadałam, za wiele projektów, między innymi miałam swój udział przy realizacji projektów, powiązanych z odnawialnymi źródłami energii. Dzięki temu znacznie łatwiej poruszam się w obszarze tej tematyki. Dlatego też, na blogu będę wykorzystywała moje doświadczenia, dzieląc się ciekawymi informacjami z zakresu “Zielonej Energii”. Poczynając od przydomowych elektrowni słonczych, a na samochodach elektrycznych kończąc..:)

Bedę przesdstawiała nie tylko ciekawe rozwiązania ale również, różne źródła finansowania oraz programy, które pokazują, że dbanie o naszą naturę, a tym samym o siebie, wcale nie jest związane z dużymi kosztami.

Poszczególne zagadnienia z zakresu “Zielonej Energii” znajdują się w odpowiednich zakładach, których nazwy sugerują właściwą tematykę:

Mam nadzieję, że tematyka ujęta na blogu, którą określiłam “Gra w Zielone…”, będzie bardzo pomocna. Jestem jednocześnie otwarta na wszelkie sugestie i chętnie wezmę je pod uwagę. Intencją założenia tego bloga jest szukanie rozwiązań, które sprawią, że będziemy żyli w zdrowym świecie i przyczynimy się do tego, aby cieszyły się  jego niesamowitym pięknem również nasze dzieci i wnuki…:)

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnego tworzenia, jeszcze piękniejszej, otaczającej nas rzeczywistości.

Niech Zielona Moc będzie z nami… 🙂

" Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas..."

Florian Plit

Tematy, które poruszam...

Tematyka jest tak obszerna, że nie ma możliwości aby wspomnieć o wszystkim. Jednak postaram się poruszać po takich obszarach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Mam nadzieję, że dzięki tej stronie, w myśl zasady N.V. Peale - "Możesz, jeśli myślisz, że Możesz..." - będziemy mogli bardzo szybko dotrzeć do szeregu rozwiązań, które będzie można wprowadzić do swojego codziennego życia.

"Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga."

Thomas Fuller

Tematy, w których mogę Tobie pomóc...

Tematyka z zakresu "Zielonej Energii" jest bardzo obszerna i można się w niej pogubić. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto poprowadzi Ciebie przez ten "Zielony obszar" chętnie pomogę...

Jeśli, któryś z powyższych tematów wzbudził Twoje zainteresowanie, bardzo chętnie wesprę Ciebie w poszukiwaniu rozwiązań, które pomogą Tobie w odnalezieniu się w świecie “Zielonej Energii”.

Masz ochotę porozmawiać… wystarczy, że napiszesz, a ja skontaktuję się z Tobą i razem zastanowimy się, które rozwiązania są najlepsze dla Ciebie i Twoich bliskich…